חייגו אלינו
0722352357
0

 

מהי חרדה? | מתי זה הופך למטרד הדורש טיפול? | ואיך ניתן להפחית חרדה? 

image alt
מבוא
חרדה היא מצב שכיח אך גם מורכב אשר לעתים קרובות לא מאובחן ולכן לא מטופל ויכול להתפתח ולהוות ממש פגיעה באיכות החיים. חרדה יכולה להיות מתישה, אבל היא לא חייבת להיות כזו. אם אתם חווים תסמיני חרדה, ישנם משאבים זמינים שיעזרו לכם לנהל אותם ולקבל את הטיפול המתאים ביותר לצרכים שלכם. בפוסט זה, נחקור מהי החרדה, מה גורם לה וכיצד להפחית חרדה.

חרדה יכולה לגרום לך להרגיש כאילו אתה לבד ואין מי שיעזור
אם אי פעם חווית חרדה, אתה יודע כמה בודד זה יכול להרגיש. אתם עלולים להרגיש שאין מי שיעזור לכם, או שהבעיות שלכם גדולות מכדי שמישהו יבין. אבל הרגשות האלה לא נכונים! חרדה היא מצב שכיח וניתן לטיפול שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. ולמרות שאין שני מקרים של חרדה זהים לחלוטין, כולנו חולקים כמה חוויות משותפות בכל הנוגע להתמודדות עם מצב זה:
"כשהייתי בסוף שנות העשרה ותחילת שנות העשרים, היו לי התקפי פאניקה קשים בכל פעם שיצאתי לבלות בפומבי או אפילו נכנסתי לבית שלי (גרתי אז לבד). זה הקשה עליי לתפקד כרגיל, כי הייתי מודאג כל כך ממה שאנשים חושבים עליי או ממה שהם עלולים לעשות כדי להזיק לי אם הם יגלו כמה אני מפחד כל הזמן. הפחדים האלה היו לא הגיוניים אבל הם גרמו למצוקה של ממש בכל זאת; הניסיון לא רק החמיר אותם, אלא גם גרם לבעיות אחרות כמו דיכאון ובידוד חברתי פשוט בגלל ש"נבהלתי" מלעשות דברים רגילים כמו ללכת לקניות או לראות חברים באופן קבוע - מה שהחמיר עוד יותר את מצבי הנפשי!" (רועי – שם בדוי)

חרדה יכולה לגרום לך להרגיש שהגוף שלך מגיב בצורה מוגזמת כאילו הוא אשם
האמת היא שהמוח שלך מגיב יותר מדי למצב, ואז הגוף שלך מגיב. זה לא שהגוף שלך מגיב יותר מדי; זה רק מגיב למה שהמוח שלך אומר. לדוגמה, אם למישהו יש חרדה מלהיות במקום הומה אדם, הדופק שלו יעלה, לחץ הדם יעלה והוא עלול להרגיש סחרחורת או בחילה כי המוח שלו חושב שיש סכנה בקרבת מקום (הקהל). אתם יכולים להפחית את החרדה הזו על ידי ניסיון להירגע ולהתמקד ברגע הנוכחי במקום לדאוג לאירועים עתידיים או לטעויות העבר.

חרדה יכולה לגרום לכם להרגיש שהמחשבות שלכם יצאו משליטה, ואין שום דבר שאתם יכולים לעשות כדי להאט אותן
אתם עלולים להרגיש שהמחשבות שלכם יצאו משליטה, ואין שום דבר שאתם יכולים לעשות כדי להאט אותן. חשוב לזהות מתי אתם נמצאים במצב שבו אתם מרגישים חרדה, ולנקוט בצעדים כדי להפחית זאת.
חרדה יכולה לגרום למוח להגיב יתר על המידה כאשר אין איום אמיתי. כאשר זה קורה, הגוף מגיב בתגובה פיזית: קצב לב מוגבר, נשימה רדודה, מתח שרירים והזעה. תגובות אלו יכולות להיות לא נוחות ולהחמיר את החרדה.

חרדה יכולה לגרום לך להרגיש כאילו בריחה היא האפשרות היחידה שלך
אתם עלולים להרגיש שאתם לבד כאשר אתה חווים חרדה. אבל אתם לא. לפי איגוד החרדה והדיכאון של אמריקה (ADAA)40  מיליון מבוגרים אמריקאים סובלים מהפרעות חרדה, הכוללות פוביות, הפרעת פאניקה, הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD ) הפרעה טורדנית כפייתית  (OCD) והפרעת חרדה כללית.
 למעשה, כ-18% מהאמריקאים יחוו הפרעת חרדה במהלך חייהם - זה יותר מ-30 מיליון אנשים! ובעוד שרוב האנשים יכולים להתמודד עם רגשות הלחץ והדאגה שלהם ללא עזרה מקצועית, יש אנשים שזקוקים לתמיכה נוספת כשהם מרגישים מוצפים מלחץ או פחד. אם אתה חושב שהחרדה שלך מפריעה לחיי היומיום שלך או גורמת לבעיות עבור אחרים סביבך - כמו בני משפחה או חברים - אז אולי הגיע הזמן לפנות לעזרה מבחוץ.
 
מטפלים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים לעזור עם חרדה
אם אתם סובלים מחרדה, ישנן דרכים רבות להפחית את רמות החרדה. הצעד הראשון הוא להבין מה גורם לחרדה שלכם וכיצד היא משפיעה על חיי היומיום שלכם. לאחר מכן תוכלו לבצע שינויים באורח החיים שלכם שיסייעו להפחית את כמות הלחץ בחייכם.
אם תרצו עזרה מקצועית להפחתת המתח, שקלו ביקור אצל מטפל או איש מקצוע בתחום הבריאות המתמחה בסיוע לאנשים עם הפרעות חרדה. מטפל יכול לעזור להדריך אתכם בתהליך של למידה על הגורם לבעיה ולאחר מכן ללמד אתכם איך לנהל אותה בעצמכם, כמו גם למצוא משאבים אחרים לתמיכה כגון קבוצות מקוונות או אפליקציות שתוכננו במיוחד עבור אנשים המתאוששים מחרדה.
מטפל מקצועי גם יכול ללמד אסטרטגיות יעילות להתמודדות עם הרגשות האלה ברגע שהם מתעוררים. לדוגמה, אם פעילויות מסוימות גורמות לכם כיום להרגיש יותר לחוצים מאשר היו בעבר, (כמו יציאה לדייטים לדוגמה), אז זה עשוי להיות אינדיקציה לכך שדרושה התאמה באופן שבו אתה מגיב למצבים מסוימים. המטפל שלכם צריך לעבוד איתכם בשיתוף פעולה הדוק בזמן שהם מפתחים תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על מה שעובד הכי טוב להשגת יעדי החלמה ארוכי טווח תוך מזעור מצוקה לטווח קצר המורגשת במהלך כל פגישה
 
סיכום
כפי שאתם יכולים לראות, חרדה היא מצב מורכב. אבל החדשות הטובות הן שישנן אפשרויות טיפול רבות זמינות כדי לעזור להפחית את הסימפטומים שלכם ולנהל את המצב שלכם. אם אתם מרגישים שאתם נאבקים בחרדה, חשוב שתפנו לעזרה מקצועית ממישהו שמבין את המצב הזה. אתם עשוים להיות מופתעים עד כמה החיים יכולים להיות טובים יותר ברגע שהטיפול מתחיל
.
אחד הטיפולים היעילים שהמרכז שלנו מציע הוא טיפול בחרדות באמצעות נוירופידבק

הקליקו על הלינק המצורף והיכנסו לקריאה על השירות

 
x

#{title}

#{text}

#{price}