טיפול באמצעות נוירופידבק

שיטת חדשנית ואפקטיבית לשליטה בגלי המוח
ללא תרופות | ללא תופעות לוואי | השפעה ארוכת טווח
 

נוירופידבק (EEG Neurofeedback) הינה שיטת טיפול חדשנית שמטרתה להסדיר גלי מוח ובכך להביא להקלה במגוון מצבים רפואיים, גופניים ונפשיים. עקרון הפעולה המרכזי של הנוירופידבק הוא למידה באמצעות משוב. בדיקת EEG מקדימה מאפשרת זיהוי של אזורים במוח בהם הפעילות חריגה, המטרה היא ללמד את המטופל לשפר את הפעילות המוחית ולהביא להקלה בבעיה שבגינה הגיע לטיפול. מדובר בטיפול ללא תרופות, אינו פולשני ובעל השפעה לטווח ארוך. מחקרים מראים שיש גמישות במוח ואפשר לעשות שינויים במוח גם בילדות ואפילו במבוגרים. בארה"ב ובכל העולם משתמשים בטיפולי נוירופידבק כדרך אפקטיבית לשיפור ביצועים ואימון המוח. תלמידים או סטודנטים המתכוננים לקראת בחינה פסיכומטרית יחוו שיפור בביצועים שונים כמו למשל זמן ביצוע, ריכוז, מיקוד הקשב ושאר יכולות נוירו קוגניטיביות הדרושות להם ללימודים.
באמצעות נוירופידבק מטפלים בהצלחה מרובה במגוון מצבים שנובעים מאי סדירות בפעילות המוח ובהם: בבעיות קוגניטיביות כגון קשב, זיכרון, שפה, בעיות רגשיות והתנהגותיות כמו הפרעות חרדה שונות, התנהגות אגרסיבית ואימפולסיבית, תקשורת, אפילפסיה, טיקים, ותמכרויות. בנוסף מטפלים גם באוכלוסיות מגוונות השואפות לשפר תיפקודים מוחיים ושהעיסוק שלהם דורש להגיע לשיא היכולת בפרק זמן קצר: כמו למשל, אצל ספורטאים, או מוזיקאים שצריכים להופיע על במות או במגרשי אתלטיקה הנדרשים לגייס ברגע אחד של תחרות את מלוא היכולת המנטלית.
טכנולוגיית הנוירופידבק מתבססת על מנגנון של משוב. אנחנו נותנים משוב חיובי למוח וכך מלמדים את המוח לפעול באופן תקין. מדובר בשיטה בלתי חודרנית שבה, באמצעות חיישנים ספציפיים, דוגמים את המדד שעליו רוצים לעבוד ומציגים את אותו מדד בצורה של תמונות או סרטון וכך משקפים למטופל את הפעילויות הפיזיולוגיות השונות שלו עצמו ומלמדים אותו לשלוט בהן. 
מהלך האימון: כל מה שעליכם לעשות הואל שבת בנוחות, להאזין למוסיקה או לצפות בסרט. אינכם מתבקשים לעשות כל מאמץ, להתרכז או להכריח את עצמכם לשמוע או לראות. במזמן הזה, המוח קולט את המשבים המעודד אותו לחזור לשליטה ולארגן את עצמו מחדש. בתהליך זה לא נעשה שימוש בכל אמצעי חודרני, לא מזרימים שום זרם חשמלי, לא מפעילים כוח מגנטי ולא מכניסים לגוף חומרים, הטיפול נעשה באמצעות מוח המטופל בעצמו.
היתרון המרכזי של שיטת הנוירופידבק הוא שמדובר בשיטה שאינה פולשנית וללא תופעות והתוצאה המושגת הינה לאורך שנים וזאת בניגוד לטיפול תרופתי (שאומנם גורם לשינוים זמניים ולא קבועים בפעילות של המוח), שהשפעתו נמשכת כל עוד האדם נתון תחת השפעת התרופה. חשוב לזכור כי פעמים רבות נטילת התרופה כרוכה בתוצאות-לוואי. 
נוירופידבק - שיטה המבוססת על עקרונות מדעיים והיא טבעית לחלוטין! 
שיטת הנוירופידבק נחשבת כבטוחה ויעילה במיוחד היות ומדובר בטיפול שהוא אינו פולשני בו לא נעשה כל שימוש בתרופות.
הטיפול מתאים לכל הגילאים, החל בילדים מגיל 6 לערך וכלה בצעירים, בוגרים, קשישים וכן לאנשים עם מוגבלויות. כלומר כל אחד שרוצה לראות את איכות חייו משתפרים ולשנות קשיים והרגליים שליליים. יש אפילו תלמידים וסטודנטים שבאים לאימון לפני תקופת מבחנים או אנשים שרוצים להתכונן לראיון עבודה או כאלה שמעוניינים להשתפר ולהתייעל בתחום המקצועי.
אין מספר קבוע מראש של פגישות, מובן שזה תלוי בבעיה הספציפית ובשורש שלה ובמספר גורמים בהם יש לטפל. 
ישנם מטופלים שבעייתם עמידה וקשה יותר לטיפול ואילו מטופלים אחרים באותו המצב מגיבים לטיפול ביתר קלות. מספר הפגישות הדרוש משתנה בהתאם לבעיה שבה רוצים לטפל וכתלות במצבו הראשוני של המטופל. ישנם אנשים שלקותם עמידה ואחרים שלקותם מגיבה ביתר קלות, על כן מדובר בהתאמה אישית של פרוטוקול הטיפול ובהתאם לאבחון ה-QEEG שמבוצע בשלב המקדים.​ הפגישות נמשכות כשעה והתדירות המומלצת למפגשים היא פעמיים בשבוע.  במהלך המפגשים ניתן ולעקוב אחרי השיפורים, לראות האם היעדים שאנו רוצים להשיג הכן הוש
גו.
ע"פ המחקרים כ-85% מהמטופלים מגיבים לטיפול באמצעות נוירופידבק ומצביעים על שיפור ניכר בבעיה ובסימפטומים המתלווים אליה. לשם השוואה אחוזי הצלחה בעקבות טיפול תרופתי יותר נמוכים!
באופן עקרוני, לאחר שהמוח למד, הוא זוכר זאת לתמיד! מחקרים שונים מראים שהישגים בטיפול בלקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז השתמרו לאורך שנים. מטופלים שטופלו בשיטה זו במצבים אחרים דיווחו שהשיפור מתמיד.​ למרות זאת, יש צורך במחקרים נוספים וכאלה שמבוצעים לאורך זמן ממושך יותר.
9. האם הטיפול התרופתי מפריע לטיפולי הנוירופידבק?
אין כל מניעה להתחיל טיפול בנוירופידבק בזמן נטילת תרופה היות והטיפול יעיל בכל מצב. לאחר סדרת טיפולי נוירופידבק אנו צופים שינוי חיובי בפעילות המח והוא אינו יהיה עוד זקוק עוד לעזרה חיצונית, דבר שיאפשר להפחית ואף להפסיק את נטילת התרופה, בשלב זה נפנה את המטופל לרופא המטפל לצורך החלטה על הפסקת הטיפול התרופתי.

הסברים והרצאות בנושא נוירופידבק והמוח


טיפול באמצעות נוירופידבק

איך הלחץ משפיע על המוח שלנו

מה ניתן לעשות כדי למנוע אלצהיימר​

טיפול בהפרעת קשב בעזרת נוירופידבק​​

איך אנו לומדים 

האם המוח שלך יכול לתקן את עצמו? 

פעולתו המסתורית של המוח המתבגר​

פלסטיות המוח

איך האוכל שאנו אוכלים משפיע על המוח

x

#{title}

#{text}

#{price}