תסמונת טורט / טיקים​

תסמונת טורט / טיקים​

תסמונת טורט (טוראט) היא הפרעה נוירולוגית המאופיינת בטיקים בקרב ילדים ו מבוגרים. טיקים מאובחנים כתנועות לא רצוניות של הגוף ו/או השמעת קולות באופן לא רצוני.  הפרעה זו מקשה על ההתנהלות היומיומית של הפרט ומקשה על השתלבותו בחברה
הטיקים יכולים להיות בעלי דפוס חוזר או רצף קבוע או ללא. הם יכולים להיות "פשוטים" או "מורכבים ולהופיע במופעים שונים, הן במיקום, בתדירות, ובעוצמה. לעיתים, התסמונת יכולה לחלוף ולחזור ללא תבנית מסודרת.
טיקים "פשוטים" מתאפיינים בתנועה מוטורית או קולית קצרה ללא תכלית כלשהי, לדוגמה: מצמוץ או המהום. טיק מורכב מתאפיין בתנועה ארוכה למשך מספר שניות והוא בעל תכלית מסוימת, כמו: צורך לגעת בחפץ, ניתורים,  ואמירת מילה מסוימת שחוזרת על עצמה.
טיקים חולפים/ זמניים מאופיינים בעיקר בקרב ילדים ומופיעים במשך מספר ימים/ שבועות/ חודשים עד שנה, לכל המאוחר. במקרים בהם הסימנים נמשכים יותר משנה, הם יוגדרו כ " כרוניים" או כ"תסמונת טורט (טוראט)". יש לציין שהתסמונת מצויה גם בקרב מבוגרים.

באמצעות בדיקת QEEG , אנו מאתרים את הפעילות הבלתי תקינה במוח שמאפיינת  את התסמונט, ובעזרת טכנולוגיית נוירופידבק אנו מאמנים את המוח לשנות את פעילותו ובהדרגה נעצר ייצור הטיקים באופן מוחלט. השפעת האימון מורגשת תוך פרק זמן קצר, יחסית, והתגובה לטיפול זה זהה לגבי כל סוגי הטיקים.


x

#{title}

#{text}

#{price}