0

 

אבחון QEEG,בדיקת EEG
כלי אובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב, חרדות, והפרעות נוספות שמקורם נוירולוגי
הדמיית-בדיקת-QEEG-אבחון-EEG-גלי-מוח-מכון-EEG
מהי בדיקת QEEG?
כלי הערכה לא פולשני ומדעי המבוסס מחקרים, המשמש לזיהוי אזורים של חוסר ויסות במוח שיכולים לגרום לתסמינים כגון הפרעות שינה, קשיים רגשיים או התנהגותיים וקשיי למידה.
 
בדיקה זו נחשבת כיום לכלי חשוב ואובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב, חרדות והפרעות נוספות שמקורם נוירולוגי.
הבדיקה סוקרת את כלל הפעילות החשמלית המוחית (EEG) של הנבדק ומנותחת באופן כמותי (QEEG  Quantitative EEG) המושווית לנורמות של בני אותו הגיל. מאחר ובדיקה זו לאו דווקא "מחפשת" הפרעה מסוימת לעיתים אנו יכולים לגלות קשיים שלא ידענו עליהם ו/או שנתנו להם שם אחר ממה שהם באמת וכתוצאה מכך יתכן שגם הטיפול היה שגוי.

באמצעות ניתוח מלא של בדיקת QEEG והשוואתם לנורמות שוות גיל אנו מפיקים נתונים המלמדים על דרך פעולתו ותיפקדו של המוח.
בנוסף, ניתן ללמוד אילו אזורי מוח פגועים ואלו תקינים ולאמוד את הקשרים שבין אזורי המוח השונים ואת מהירות הולכת הנתונים במוח, מכאן אנו למדים ממה סובל הנבדק ומהו המקור הביולוגי לסבלו, דבר המאפשר להתאים לכל מטופל את הפרוטוקול הטיפולי הנכון ביותר בעבורו. 

האבחון מבוצע בדרך פשוטה וידידותית, הנבדק יושב מול מסך מחשב, מלבישים על ראשו כובע אשר אליו מחוברות אלקטרודות אשר משקפות בזמן אמת את הפעילות בקליפת המוח וכן רושמות את הפעילות בתגובה לגירויים שונים שמציגים בפני המטופל. 


בדיקת QEEG אובייקטיבית לחלוטין ואינה תלויה בתגובות הנבדק ובמידת שיתוף הפעולה שלו במהלך האבחון ובכך היא מייתרת את הצורך להסתמך על שלל האבחונים הנפוצים המבוססים למעשה על דווחים סובייקטיביים של הנבדק ו/או הסובבים אותו (הורים, משפחה, מורים) העלולים להציג תמונה לא אמיתית או מדוייקת לגבי מהות הקושי של הנבדק. 

הבדיקה אפשרית החל מגיל 6 לערך.

כיצד מתבצעת הבדיקה?
בדיקת EEG פשוטה, בטוחה, אינה פולשנית או מכאיבה. במהלך הבדיקה מצמיד הטכנאי לקרקפת 20 אלקטרודות בכל חלקי הראש אשר יעבירו את רישום הפעילות החשמלית המוחית בצורת קווים גליים. לצורך הצלחת הבדיקה יש לחפוף שיער בערב שלפני הבדיקה ולהימנע משימוש בתכשירים קוסמטיים שיוותרו על השיער, כמו מוס, שמן או ג'ל לשיער.
לאחר קביעת מיקום האלקטרודות על הראש, ימרח הטכנאי ג'ל מיוחד שיאפשר חיבור בין עור הקרקפת לאלקטרודות לצורך קליטה איכותית של המידע החשמלי הקיים במוח. בתום חיבור האלקטרודות, יופעל מכשיר ה-EEG ותהליך איסוף הנתונים יתחיל. תהליך הבדיקה אמור לארוך כ-30-60 דקות ובסופה יסייע הטכנאי לנבדק להסיר את האלקטרודות ויאפשר לו להסיר את ג'ל הבדיקה מהשיער.

איך מתכוננים לבדיקת EEG/QEEG
 • יש לחפוף את שיער לפני הבדיקה ולהימנע משימוש בתכשירי שיער כמו מוס, ג'ל וכדומה המפריעים להולכה החשמלית אל האלקטרודות.
 • במידה והשיער ארוך יש לשמור על שיער פזור.
 • יש להימנע משתיית קופאין ביום הבדיקה.
 • יש ליידע את הטכנאי אם נלקחות תרופות שעשויות לשנות את התוצאות של ה- QEEG.
 • אם ניתן, רצוי להימנע מנטילת כדורים המשפיעים על תפקוד המוח במשך 48 שעות לפני הבדיקה וזאת בשל הכוונה שתוצאות ה- QEEG ייצגו עד כמה שניתן מוח נטול תרופות. לצורך כך יש להיוועץ עם הרופא המטפל. בכל מקרה אין להפסיק נטילת תרופות לפני הבדיקה אלא אם קיבלת הוראה מפורשת מהרופא המרשם!
 • מסגרת הזמן הרגילה לקבלת משוב היא כשבוע.
   
פענוח הבדיקה בנוירואקטיב 
ביצוע אבחון וניתוח כמותי של בדיקת אי.אי.גי דורשת מיומנות מקצועית רבה ועל כן הבדיקה במכון EEG מפוענחת ע"י אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון רב בתחום. תוצאות הפענוח ישלחו באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני שנמסרה במעמד הבדיקה לאחר מפגש במכון בו יפורטו הממצאי האבחון.

 אבחון QEEG
 • אחד מהכלים החזקים והאובייקטיביים ביותר לאבחון הפרעת קשב!
   
 • בדיקת QEEG מספקת שפע של נתונים המלמדים על פעילות המוח ועל תפקודו!
   
 • ארגון התרופות האמריקאי (FDA) קבע כי בדיקת QEEG מדויקת ביותר לאיתור הפרעות קשב וריכוז!
   
 • QEEG הוא כלי אבחוני אובייקטיבי לחלוטין ואינו תלוי בתגובות הנבדק או במידת שיתוף הפעולה שלו!
   
 • הבדיקת QEEG בטוחה לחלוטין ואינה פולשנית בשום צורה!
   
 • הוספת ניתוח תוצאות ה-QEEG לסל האבחונים הקיימים ל-ADHD מגבירה את דיוק האבחון!

על אף שהמקור להפרעות התפתחותיות רבות הינו מוחי ביניהן: ADHD, הפרעות למידה, הפרעות בספקטרום האוטיסטי ועוד, אבחונן נערך באמצעות תצפיות התנהגותיות (ההורה מדווח, המורה מדווח וכו'). לטענת ד"ר אדיטי שנקרדס הדבר מוביל לא פעם לאבחון שגוי או חלקי. היא שאלה: למה לא לעשות אבחון QEEG ולהביט במוח ישירות ולראות מה אפשר למצוא שם?! 
בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברת הביטוח
למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ
השאירו פרטים

 

x

#{title}

#{text}

#{price}