חייגו אלינו
0722352357
0

 

בדיקת QEEG

כלי אובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב, חרדות, והפרעות נוספות שמקורם נוירולוגי


עיקרים
 
 • מבחן QEEG הוא כלי יעיל ואובייקטיבי ביותר לאבחון הפרעת קשב וריכוז (ADHD) והפרעות חרדה ועוד.
   
 • הבדיקת ה QEEG הוא מספקת נתונים חשובים על פעילות המוח ותפקודו!
   
 • מתוך הכרה בדיוקו, איגוד התרופות האמריקאי (FDA) אישר את השימוש בבדיקת QEEG לגילוי ADHD, חרדה ועוד.
   
 • שלא כמו כלי אבחון אחרים, QEEG הוא אובייקטיבי לחלוטין ואינו מסתמך על תגובות המטופל או רמת שיתוף הפעולה.
   
 • בדיקת QEEG בטוחה לחלוטין ואינה פולשנית בשום צורה!
   
 • שילוב ניתוח QEEG משפר את דיוק האבחון בתוך ערכת כלי האבחון הקיימת!
הדמיית-בדיקת-QEEG-אבחון-EEG-גלי-מוח-מכון-EEG

כאשר מדובר באבחון הפרעות התפתחותיות, הסתמכות על תצפיות התנהגותיות בלבד עלולה לעיתים להוביל לאבחנות שגויות או חלקיות. כאן נכנסות לתמונה בדיקות QEEG כדי לגשר על הפער. שלא כמו דיווחים סובייקטיביים מהורים או מורים, QEEG מספק אבחנה אובייקטיבית על ידי בחינה ישירה של המוח עצמו ללא מתווכים. על ידי ניתוח הפעילות החשמלית של המוח, בדיקות QEEG מציעות תובנות חשובות לגבי דפוסי גלי מוח וחריגות שאולי לא ניתן להבחין בהן באמצעות תצפיות התנהגותיות בלבד. גישה אובייקטיבית זו מאפשרת לאנשי מקצוע בתחום הבריאות לבצע אבחנות מדויקות יותר ולפתח תוכניות טיפול ממוקדות לאנשים עם הפרעות התפתחותיות. בדיקת QEEG משמשת ככלי רב עוצמה בהבנת המקורות המוחיים של הפרעות אלה, מה שמוביל לשיפור דיוק האבחון ולתוצאות טובות יותר עבור המטופלים.
 
על בדיקת QEEG
הערכת QEEG היא כלי לא פולשני ומבוסס מחקר המשמש לזיהוי חוסר ויסות מוחי. זה עוזר לאתר אזורים במוח שעשויים לתרום לתסמינים כמו הפרעות שינה, קשיים רגשיים או התנהגותיים ואתגרי למידה. גישה מדעית זו מספקת תובנות חשובות לגבי הגורמים הבסיסיים לבעיות אלה, ומסייעת בפיתוח אסטרטגיות טיפול ממוקדות.
 
מבחן QEEG התגלה ככלי חיוני ואובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב וריכוז (ADHD), חרדה והפרעות נוירולוגיות אחרות. הערכה מקיפה זו בוחנת את הפעילות החשמלית במוח של הנבדק (EEG) ומיישמת ניתוח כמותי (QEEG) על ידי השוואתה לנורמות ספציפיות לגיל. מכיוון שבדיקה זו אינה מתמקדת אך ורק בהפרעה ספציפית, היא יכולה לחשוף קשיים שלא זוהו בעבר שאולי תויגו באופן שגוי או התעלמו מהם, מה שעלול להוביל לטיפולים לא יעילים. היכולת של בדיקת QEEG לחשוף תובנות מדויקות תורמת לאבחנות מדויקות יותר ולגישות טיפול מתאימות.
 
באמצעות ניתוח מקיף של נתוני מבחני QEEG והשוואה לנורמות גיל, אנו מקבלים תובנות חשובות על תפקוד המוח. ניתוח זה מאפשר לנו לזהות אזורי מוח פגומים ונורמליים, כמו גם להעריך את הקשרים ואת מהירות העברת הנתונים בין אזורים שונים. על ידי הבנת מצבו של המטופל והמקור הביולוגי לקשייו, אנו יכולים להתאים פרוטוקול טיפול מותאם אישית המתאים ביותר לצרכיו הייחודיים. גישה אישית זו ממקסמת את יעילות הטיפול ומשפרת את תוצאות המטופל.

אבחון QEEG מתבצע בצורה פשוטה ונוחה. המטופל יושב מול מסך מחשב כשהוא חובש כובע שעוצב במיוחד עשוי מחומר נמתח. כובע זה מצויד בחיישנים קטנים המחוברים כדי לשקף במדויק פעילות בזמן אמת בקליפת המוח. הגדרה ידידותית למשתמש זו מבטיחה חוויה חלקה ונוחה למטופל במהלך תהליך אבחון QEEG.


מבחן QEEG מציע גישה אובייקטיבית לחלוטין לאבחון, ומבטל את הצורך להסתמך על דיווחים סובייקטיביים של מטופלים, הורים, בני משפחה או מורים. זה מפחית את הסיכון להערכות לא מדויקות או שגויות ומספק הבנה מדויקת יותר של אופי הקשיים של המטופל. על ידי בחינה ישירה של פעילות המוח, בדיקת QEEG מבטיחה אבחנה אמינה ואובייקטיבית, ומאפשרת לאנשי מקצוע בתחום הבריאות לפתח תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על מידע מדויק.

הבדיקה אפשרית החל מגיל 6 לערך.

מה קורה במהלך בדיקת ה QEEG ?

בדיקת QEEG, הידועה גם בשם EEG, היא הליך פשוט, בטוח ולא פולשני המספק תובנות חשובות על פעילות המוח. במהלך הבדיקה, הנבדק יחבוש כובע עם חיישנים זעירים על ראשו, אשר יתעד את הפעילות החשמלית של המוח. הקלטה זו מועברת לאחר מכן למערכת הראשית לניתוח. הבדיקה כוללת בדרך כלל שני שלבים: האחד עם העיניים של המטופל פקוחות במשך כ 5 דקות, והשני עם העיניים עצומות במשך כ 5 דקות. כדי להבטיח תוצאות מדויקות, הנבדק יתבקש לשבת בנוחות ולהירגע תוך מזעור כל תנועה או מתח שרירים. תהליך הבדיקה כולו אורך בדרך כלל כ-45-60 דקות. בסיום הבדיקה יסייע הטכנאי למטופל להסיר את החיישנים.

יתר על כן, חשוב לציין כי ניתן לשפר עוד יותר את בדיקות QEEG על ידי ביצוע משימות או תרגילים נוספים במהלך המבחן. אלה יכולים לכלול משימות קוגנטיביות, גירוי חושי או אפילו סימולציות מציאות מדומה כדי להעריך את תגובת המוח לגירויים ספציפיים. על ידי שילוב אלמנטים נוספים אלה, אנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים להשיג הבנה מקיפה יותר של תפקוד המוח ולזהות כל חריגות פוטנציאליות שעשויות שלא להיות ניכרות במהלך מצב המנוחה. גישה רב-ממדית זו לבדיקות QEEG משפרת את דיוק האבחון ומספקת הערכה הוליסטית יותר של פעילות המוח.

כיצד עלי להתכונן לבדיקת QEEG
 • אין לשתות משקאות המכילים קפאין ביום הבדיקה.
 • אין לשתות משקאות אלכוהוליים במשך יומיים לפני הבדיקה.
 • לוודא שהשיער והקרקפת שלך יבשים לחלוטין לפני הבחינה.
 • שטפו את השיער בשמפו, אך אל תשתמשו במרכך.
 • אין למרוח מוצרי שיער (למשל, ספריי לשיער, ג'ל, מוס).
 • הסר את כל אביזרי השיער (למשל, תוספות, חלקי שיער, סיכות בובי, עניבות שיער, עגילים וכו').
 • אין להתאמן או להתרוצץ מיד לפני המבחן (פעילות קלה היא בסדר).
 • אין להישאר ער עד מאוחר בלילה שלפני הבדיקה.
 • יש ליידע את הטכנאי אם נלקחות תרופות שעשויות לשנות את התוצאות של ההבדיקה.
 • אם ניתן, רצוי להימנע מנטילת כדורים המשפיעים על תפקוד המוח במשך 48 שעות לפני הבדיקה וזאת בשל הכוונה שתוצאות ה- QEEG ייצגו עד כמה שניתן מוח נטול תרופות ולצורך כך יש להיוועץ עם הרופא המטפל. בכל מקרה אין להפסיק נטילת תרופות לפני הבדיקה אלא אם קיבלת הוראה מפורשת מהרופא המרשם!
 • מסגרת הזמן הרגילה לקבלת משוב היא כשבוע.

פענוח בדיקת QEEG
פענוח תוצאות בדיקת QEEG, הידועה גם בשם EEG, דורש מומחיות של אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון רב בתחום. האבחון והניתוח הכמותי מבוצעים על ידי אנשי מקצוע אלה, אשר בוחנים בקפידה את דפוסי גלי המוח המתועדים ומפרשים את הממצאים. תהליך זה כולל זיהוי פעילות חריגה של גלי המוח, השוואתה לנורמות קבועות והסקת מסקנות משמעותיות מהנתונים. לאחר השלמת תהליך הפענוח, התוצאות נשלחות בדרך כלל לכתובת הדוא"ל שסופקה. לצד התוצאות, בדרך כלל מתקיימת פגישת מעקב שנערכת במכון או באמצעות פלטפורמות וירטואליות כמו זום. במהלך פגישה זו, המאבחן במכון יספק הסבר מפורט על ממצאי האבחון, תוך דיון בכל חריגה שהתגלתה והשלכותיה האפשריות. אינטראקציה מותאמת אישית זו מבטיחה שהמטופל או האפוטרופוס שלו יבין את התוצאות במלואן ויוכל לענות על כל חשש או שאלה שיש לו. חשוב להדגיש כי הפרשנות של תוצאות QEEG דורשת מומחיות של אנשי מקצוע מוסמכים כדי להבטיח אבחון מדויק ותכנון טיפול יעיל. ההבנה המעמיקה שלהם של הניואנסים של פעילות גלי המוח ויכולתם לתרגם נתונים מורכבים לתובנות מעשיות היא חיונית במינוף מלוא הפוטנציאל של בדיקות QEEG.​

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברת הביטוח
אם יש לך ביטוח בריאות פרטי, ייתכן שאתה זכאי להחזר עבור בדיקת QEEG. לחברות ביטוח רבות יש הסכמים המכסים את העלות של הליך אבחון יקר ערך זה. חשוב לבדוק עם ספק הביטוח שלך כדי להבין את הפרטים הספציפיים של הכיסוי שלך ואת כל הדרישות להחזר. על ידי ניצול הסכם זה, אתה יכול להיות שקט נפשי בידיעה כי ההיבט הפיננסי של בדיקת QEEG מטופל, ומאפשר לך להתמקד בהשגת אבחנות מדויקות ותוכניות טיפול מותאמות אישית לתוצאות בריאותיות טובות יותר.

x

#{title}

#{text}

#{price}