בדיקת QEEG

כלי אובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב, חרדות, והפרעות נוספות שמקורם נוירולוגי


עיקרים
 
 • אחד מהכלים החזקים והאובייקטיביים ביותר לאבחון הפרעת קשב!
   
 • הבדיקת ה QEEG מספקת נתונים המלמדים על פעילות המוח ועל תפקודו!
   
 • ארגון התרופות האמריקאי (FDA) קבע כי בדיקת QEEG מדויקת לאיתור הפרעות קשב וריכוז!
   
 • זהו ככלי אבחוני אובייקטיבי לחלוטין ואינו תלוי בתגובות הנבדק או במידת שיתוף הפעולה שלו!
   
 • בדיקת QEEG בטוחה לחלוטין ואינה פולשנית בשום צורה!
   
 • הוספת ניתוח תוצאות ה-QEEG לסל האבחונים הקיימים מגבירה את דיוק האבחון!
הדמיית-בדיקת-QEEG-אבחון-EEG-גלי-מוח-מכון-EEG

על אף שהמקור להפרעות התפתחותיות רבות הינו מוחי, האבחון שלהם נערך באמצעות תצפיות התנהגותיות שלא תמיד אובייקטיביות (הורה מדווח, המורה מדווח וכו'), הדבר מוביל לא פעם לאבחון שגוי או חלקי.
כדי להתגבר על פער זה, מומלץ לבצע אבחון אובייקטיבי (QEEG) המביט ישירות במוח עצמו בלי תווך (הורים, מורים, משפחה וכו') ולראות מה אפשר למצוא שם! 

בדיקת QEEG - פרוט
מדובר בכלי הערכה לא פולשני ומדעי המבוסס מחקרים, המשמש לזיהוי אזורים של חוסר ויסות במוח היכולים לגרום לתסמינים כגון הפרעות שינה, קשיים רגשיים או התנהגותיים וקשיי למידה. 

בדיקה זו נחשבת כיום לכלי חשוב ואובייקטיבי לאבחון הפרעת קשב, חרדות והפרעות נוספות שמקורם נוירולוגי.
הבדיקה סוקרת את כלל הפעילות החשמלית המוחית (EEG) של הנבדק ומנותחת באופן כמותי (QEEG  Quantitative EEG) המושווית לנורמות של בני אותו הגיל.
מאחר ובדיקה זו לאו דווקא "מחפשת" הפרעה מסוימת לעיתים אנו יכולים לגלות קשיים שלא ידענו עליהם ו/או שנתנו להם שם אחר ממה שהם באמת וכתוצאה מכך יתכן שגם הטיפול היה שגוי.

באמצעות ניתוח מלא של הנתונים המתקבלים מבדיקת QEEG והשוואתם לנורמות הגיל, אנו מפיקים נתונים המלמדים על דרך פעולתו ותיפקדו של המוח.
ניתן ללמוד אילו אזורי מוח פגועים ואלו תקינים ולאמוד את הקשרים ומהירות הולכת הנתונים שבין אזורי המוח השונים. מכאן אנו למדים ממה סובל הנבדק ומהו המקור הביולוגי לסבלו, דבר המאפשר להתאים לכל מטופל את הפרוטוקול הטיפולי הנכון ביותר בעבורו. 

האבחון מבוצע בדרך פשוטה וידידותית, הנבדק יושב מול מסך מחשב, מלבישים על ראשו כובע אשר אליו מחוברות אלקטרודות אשר משקפות בזמן אמת את הפעילות בקליפת המוח וכן רושמות את הפעילות בתגובה לגירויים שונים שמציגים בפני המטופל. 

בדיקת QEEG אובייקטיבית לחלוטין ואינה תלויה בתגובות הנבדק ובמידת שיתוף הפעולה שלו במהלך האבחון ובכך היא מייתרת את הצורך להסתמך על שלל האבחונים הנפוצים המבוססים למעשה על דווחים סובייקטיביים של הנבדק ו/או הסובבים אותו (הורים, משפחה, מורים) העלולים להציג תמונה לא אמיתית או מדוייקת לגבי מהות הקושי של הנבדק. 


הבדיקה אפשרית החל מגיל 6 לערך.
כיצד מתבצעת הבדיקה?
בדיקת אאג (EEG( פשוטה, בטוחה ואינה פולשנית או מכאיבה. במהלך הבדיקה מצמיד הטכנאי לקרקפת 20 אלקטרודות בכל חלקי הראש אשר יעבירו את רישום הפעילות החשמלית המוחית בצורת קווים גליים. לצורך הצלחת הבדיקה יש לחפוף שיער בערב שלפני הבדיקה ולהימנע משימוש בתכשירים קוסמטיים שיוותרו על השיער, כמו מוס, שמן או ג'ל לשיער.
לאחר קביעת מיקום האלקטרודות על הראש, ימרח הטכנאי ג'ל מיוחד שיאפשר חיבור בין עור הקרקפת לאלקטרודות לצורך קליטה איכותית של המידע החשמלי הקיים במוח. בתום חיבור האלקטרודות, יופעל מכשיר האאג (EEG) ותהליך איסוף הנתונים יתחיל. תהליך הבדיקה אמור לארוך כ-30-60 דקות ובסופה יסייע הטכנאי לנבדק להסיר את האלקטרודות ויאפשר לו להסיר את ג'ל הבדיקה מהשיער.

איך מתכוננים לבדיקת QEEG
 • בערב שלפני הבדיקה, מומלץ לחפוף את השיער ללא שימוש במרכך או בקרמים/תרסיסים לטיפוח השיער והקרקפת המפריעים להולכה החשמלית אל האלקטרודות.
 • במידה והשיער ארוך יש לשמור על שיער פזור.
 • כ-6 שעות שלפני הבדיקהיש להימנע שלא לצרוך מזונות ומשקאות המכילים קפאין.
 • יש ליידע את הטכנאי אם נלקחות תרופות שעשויות לשנות את התוצאות של ההבדיקה.
 • אם ניתן, רצוי להימנע מנטילת כדורים המשפיעים על תפקוד המוח במשך 48 שעות לפני הבדיקה וזאת בשל הכוונה שתוצאות ה- QEEG ייצגו עד כמה שניתן מוח נטול תרופות.
  לצורך כך יש להיוועץ עם הרופא המטפל. בכל מקרה אין להפסיק נטילת תרופות לפני הבדיקה אלא אם קיבלת הוראה מפורשת מהרופא המרשם!
 • מסגרת הזמן הרגילה לקבלת משוב היא כשבוע.

פענוח הבדיקה
ביצוע אבחון וניתוח כמותי של בדיקת אאג (EEG) דורשת מיומנות מקצועית רבה ומפוענחת ע"י אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון רב בתחום. תוצאות הפענוח ישלחו באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני שנמסרה במעמד הבדיקה, לאחר המפגש במכון בו יפורטו הממצאי האבחון.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברת הביטוח

לקביעת פגישה או לכל שאלה
השאירו פרטים

x

#{title}

#{text}

#{price}