0

 

טיפול בהפרעת קשב וריכוז ללא תרופות
 טיפול באמצעות נוירופידבק
(Neurofeedback)
מוכח מדעית | ללא תרופות |  שיפור ארוך טווח
ADHD-Icon
הפרעות קשב וריכוז
הפרעת קשב וריכוז נחשבת לאחת מההפרעות השכיחות בתחום הנוירולוגיה והפסיכיאטריה ויש לה השלכות על עתידם הרגשי, התנהגותי והאקדמי של ילדים והמבוגרים הלוקים בה. מאפייני ההפרעה באים לידי ביטוי לרוב בגיל הילדות ומתבטאים בדרגות חומרה שונות המשפיעים באופן משמעותי על ההשתלבות החברתית ו/או האקדמית של התלמיד ואינם חולפים בגיל הבגרות, אם כי ביטוייה יכולים להתמתן. באופן כללי, הפרעת קשב וריכוז מאופיינת בחוסר תשומת לב, מוסחות רבה, חוסר מיקוד, אי שקט, היפראקטיביות, אימפולסיביות, קושי במעקב אחר הוראות וכן ליקויים בתפקודים ניהוליים חיוניים, כמו ארגון ותכנון, בזיכרון ובכישורים חברתיים. חשוב לציין כי לא בהכרח כל מי שמוגדר כבעל קושי במעקב אחר הוראות וליקויים בתפקודים ניהוליים חווה את כל הסימנים, שכן יש תסמינים אפשריים רבים ולא אצל כולם הם גורמים לאותם קשיים.
אבחון בעיות קשב וריכוז וטיפול מוקדם יכולים למנוע תחלואה נלווית בעיקר בתחום ההתנהגותי, רגשי וחברתי.

תסמיני הפרעת קשב וריכוז
את התסמינים להפרעת הקשב והריכוז ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות: תסמינים של מוסחות ותסמינים של תנועתיות יתר (היפראקטיביות) ואימפולסיביות.
לרוב נמצא כי קיימים תסמינים משתי הקבוצות, אולם לחלק יהיו תסמינים רק מקבוצה אחת. צרוף של התסמינים ועצמתם יכול להיות שונה מאדם לאדם ואף יכול להשתנות לאורך החיים באותו אדם ואף לבוא בצורות שונות ובעוצמה שונה במסגרות השונות כגון בבית או בלימודים. תסמיני תנועתיות יתר ואימפולסיביות נוטים להיחלש ואילו תסמיני מוסחות נוטים להתחזק עם השנים.

 
סימפטומים אופייניים הפרעת קשב וריכוז: 
קושי בוויסות והכוונת קשב במהלך משימה,היפראקטיביות, אימפולסיביות, ​חולמנות, דחיינות, דיכאון, ​הפרעות בשינה, אי יציבות רגשית כגון: חרדת, פרצי כעס ושינויים חדים במצב הרוח. תסמינים אלו יכולים לגרום לפגיעה בתפקוד הבין אישי, המקצועי, החברתי והלימודי!

פתרונות לקשב וריכוז - מה חשוב לדעת?
הטיפול הקונבנציונלי בהפעות קשב וריכוז מבוסס על תרופות מרשם, אולם חלק מהמטופלים בהן אינם מגיבים לטיפול וחלקם אף נוטשים אותו בגלל תופעות לוואי המשתנות מאדם לאדם. כיום רבים מהורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז וכן מבוגרים הסובלים מהתופעה, מחפשים פתרונות חדשים הכוללים טיפול טבעי להפרעות קשב וריכוז וזאת כדי להימנע מנטילת תרופות כימיות ומתופעות לוואי.
טיפול תרופתי נותן מענה זמני בלבד (זמן השפעת התרופה) אחריו הסימפטומים חוזרים!
כאשר פגה השפעת התרופה, פגה גם היכולת של האדם לשמור על הקשב והריכוז הנדרשים.
כשהשפעת התרופות פגה ייתכן שהפרעות הקשב והריכוז יוקצנו - מצב שמכונה ריבאונד.

 
טיפול התרופתי מסייע להתמודד עם חלק מהסימפטומים של הפרעת הקשב, אך לא עם כולם!
תרופות מסייעות לקשב, ריכוז ומיתון ההיפראקטיביות, אך אינם מסייעות באימפולסיביות ולימוד טכניקות ומיומנויות של ארגון, סדר, ניהול זמן.

הטיפול התרופתי אינו מאפשר התגברות טבעית של אדם ורכישת דרכי התמודדות עצמאיות!
הפרעת קשב וריכוז אינה מהווים בעיה רק בסביבת בית הספר והיא עלולה להשפיע על כל תחומי החיים והחברה של הילד, המתבגר והמבוגר.

טיפולי נוירופידבק - דרך יעילה ולא תרופתית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז!
תרופות-לקשב-וריכוז- בתוך-ראש-זכוכית

נוירופידבק, פתרון יעיל להפרעות קשב וריכוז, ללא תרופות!
נוירופידבק, אחד הטיפולים היעילים לטיפול בסוגי הפרעות קשב וריכוז מאחר שהוא מכוון לשינוי ושיפור יכולות המוח ללא צורך בכל התערבות כימית, אלא באמצעות אימון המוח בדיוק כפי שמאמנים שריר.
 
בבסיס השיטה עומדת העובדה כי המוח פלסטי (גמיש) ולכן ניתן לאמנו לייצר גלי מוח ברמה המאפשרת את תפקודו תקין. במהלך אימוני הנוירופידבק לומדים המטופלים לווסת את פעילות גלי המוח שלהם בהתאם לנדרש ע"פ פרוטוקול הטיפולי שיקבע באבחון הביולוגי להפרעת קשב וריכוז מסוג QEEG המבוצע במכון נוירואקיב לשיפור תפקודי המוח.

לאחר מספר מפגשים, ניכר שינוי מהותי בכישורי הלמידה ובהתנהגות המטופלים, מאפייני ההפרעה ממותנים בהדרגה ולעיתים אף נעלמים כליל. 
השפעתו של האימון המוחי באמצעות נוירופידבק הוא ארוך טווח, מאחר שכאשר במהלך הטיפול נוצרת פעולת "הלמידה" המוח זוכר אותה, בדיוק כמו על ללמוד ללכת, רכיבה על אופניים, לימוד שפה וקריאה, כאשר המוח לומד לשלוט במיומנות הוא אינו שוכח אותה. טכנולוגית הנוירופידבק הוכחה מחקרית ומיושמת במרכזים רפואיים בארץ ובעולם.

 
אחוזי ההצלחה בטיפול נוירופידבק עולים על אלה שבשיטות טיפול האחרות!

כיצד מתבצע אימון הנוירופידבק?

לצורך הבנת השיטה, נדרש קודם להבין איך המוח שלנו פועל. בכל רגע מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין ואילו חריגות בפעילות החשמלית עשויות להיות הסיבה להפרעות השונות ולקשיים בתפקוד האדם. 

במהלך הטיפול, יושב המטופל מול מסך וצופה בסרט לבחירתו. במקביל אנו מניחים חיישן או חיישנים על האזורים שבהם החלטנו להתמקד בהתאם לבדיקת ה QEEG שמבוצעת טרום טיפול. בזמן הצפייה קורא החיישן את הפעילות המוחית ומעביר את המידע למחשב. על המחשב מותקנת תוכנה מיוחדת המפענחת את המידע ומחזירה למטופל משוב על סוג הפעילות המוחית שהוא מייצר. על פעילות יעילה של גלי המוח יקבל המטופל משוב חיובי, כלומר הוא יוכל לצפות בסרט עם מסך בהיר וללא כל הפרעות. לעומת זאת, בכל פעם שגלי המוח של המטופל יפעלו באופן לא יעיל, המטופל יחווה הפרעות רגעיות בחוויית הצפייה, כך המוח לומד שכאשר הוא מייצר פעילות מהסוג הרצוי, הוא מקבל חוויה מתגמלת, וכאשר הוא מייצר פעילות מהסוג הפחות רצוי, הוא מקבל חוויה פחות מתגמלת. בצורה כזו לומד המוח לעבוד באופן יעיל. התקרבות הפעילות המוחית לנורמה מלווה בהפחתה ניכרת בסימפטומים שאתם הגיע המטופל בתחילת התהליך. 

טכנולוגיית הנוירופידבק נמצא כיעילה לטיפול בשלל הפרעות קוגניטיביות ונפשיות, כמו דיכאון, חרדה, הפרעות קשב וריכוז ועוד, יתרונה המרכזי של השיטה מתבטא בעובדה שהיא טבעית לחלוטין, ללא תרופות או תופעות לוואי ושהתוצאה מושגת לאורך שנים וזאת לעומת הטיפול התרופתי הגורם לשינוים זמניים ולא קבועים בפעילות של המוחית שנמשכים כל עוד האדם נתון תחת השפעת התרופה.

מעגל-נוירופידבק-תרשים

 

 
  • סדרה מוצלחת של טיפולים יכולה לייתר את השימוש בתרופות בחלק מהילדים, ובילדים אחרים תאפשר להוריד את המינון.
     
  • טיפול נוירופידבק אינו כרוך בתופעות לוואי והשפעתו נשמרת לטווח ארוך!
     
  • הטיפול בטוח לחלוטין בניגוד לתרופות העלולות לגרום בחלק מהמקרים לתופעות לוואי ואף להחמיר את מצבו של המטופל.קשב וריכוז,הפרעת קשב וריכוז,הפרעות קשב וריכוז,הפרעת קשב וריכוז טיפול,הפרעות קשב וריכוז טיפול,הפרעת קשב וריכוז טיפול טבעי,הפרעות קשב וריכוז נוירופידבק,הפרעת קשב וריכוז נוירופידבק,הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים,פתרונות לבעיות קשב וריכוז,פתרונות לבעיות קשב וריכוז,פתרונות להפרעת קשב וריכוז,פתרונות טבעיים לקשב וריכוז,טיפול בהפרעות קשב וריכוז,טיפול בהפרעת קשב וריכוז,טיפול בהפרעת קשב וריכוז ללא ריטלין,טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות,טיפול בהפרעת קשב וריכוז בצפון,טיפול בהפרעות קשב וריכוז בצפון,טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים,טיפול בהפרעת קשב וריכוז במבוגרים,טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוזטיפול טבעי לבעיות קשב וריכוזטיפול בבעיות קשב וריכוז,טיפול בהפרעות קשב וריכוז בשיטת נוירופידבק,טיפול אלטרנטיבי בהפרעת קשב וריכוז,תרופות טבעיות קשב וריכוז,נוירופידבק קשב וריכוז,נוירופידבק לבעיות קשב וריכוז,נוירופידבק הפרעת קשב וריכוז,נוירופידבק קשב וריכוז ילדים,נוירופידבק קשב וריכוז,אבחון קשב וריכוז פרטי,אבחון קשב וריכוז מבוגרים,בעיות ריכוז,קשב וריכוז טיפול טבעי,קשב וריכוז ללא תרופות,קשב וריכוז טיפול טבעי,קשב וריכוז טיפול לא תרופתי,שיטות טיפול בהפרעת קשב וריכוז,ביופידבק קשב וריכוז,קשב וריכוז ילדים,שיפור קשב וריכוז,בדיקת קשב וריכוז,אבחון קשב וריכוז מחיר,אבחון קשב וריכוז חינם,שאלון קשב וריכוז,דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז,adhd טיפול,מכון קשב וריכוז,מרפאת קשב וריכוז,בעיות קשב וריכוז,טיפול adhd,הפרעת קשב וריכוז,הפרעת קשב וריכוז adhd
x

#{title}

#{text}

#{price}