חייגו אלינו
0722352357
0

 

טיפולי נוירופידבק

אימון ישיר ויעיל של תפקוד המוח

מוכח מדעית|מותאם אישית|ללא תרופות|שיפור ארוך טווח
בדיקת-EEG-איור

באמצעות נוירופידבק ניתן לטפל במגוון מצבים הנובעים מאי סדירות בפעילות המוח ובהם:

נוירופידבק הינה טכניקת טיפול אפקטיבית ולא פולשנית לאימון מוחי באמצעותה לומד המטופל כיצד לווסת את עצמו, לפעול באופן אופטימלי ולתפק טוב יותר. הטיפול מסייע בשינוי התנהגות באמצעות מתן משוב על הפעילות החשמלית במוחם של המטופלים.

נקודת ההנחה בתחום זה, היא שהמוח הוא "פלסטי" ולכן ניתן לשינוי. המטופלים לומדים לשלוט באזורי מוח שונים ולהשפיע על פעולתם של אותם אזורים. בתחילת הטיפול ממפים את פעילות המוח באמצעות בדיקת QEEG כדי לקבוע איזה אזור במוח לא מתפקד באופן מספק. לאחר המיפוי מחברים את המטופל או המטופלת למערכת שמאמנת אותם לשנות את הפעילות המוחית באזור הממוקד באופן רצוני.

אופי הטיפול מותאם לכל אחד ואחת באופן אישי על פי האזור הספציפי במוח ועל פי הבעיה שבה יש להתמקד. הטיפול מבוסס על למידה באמצעות התניה קלאסית. ניתן משוב חיובי למוח בתגובה לפעילות תקינה שלו וכך אנו עוזרים לו לשנות את פעילותו בכדי שיעבוד בצורה תקינה. לצורך כך המטופל מחובר למערכת ייחודית אשר מטרתה לאמן אותו לשנות את הפעילות באזורים מסוימים של מוחו באופן רצוני ולקבע אותה. 
 
נירופידבק, שיטת טיפול טבעית לחלוטין שהוכיחה עצמה בעשרות מחקרים קליניים כיעילה ומסייעת במגוון רחב של בעיות וקשיים.

 
שיטת הנוירופידבק טבעית לחלוטין ואינה מסתייעת בתרופות ומהווה פתרון יעיל הכמעט יחיד לחולים העמידים לתרופות ו/או כאלה שאינם רוצים ליטול תרופות מסיבות אחרות כגון תופעות לוואי וכו'. שיטת האבחנה בנוירופידבק היא בדיקת  QEEG שהיא אחת מהכלים החזקים והאובייקטיביים ביותר לאבחון המתבססת על זיהוי תבניות שונות במוחו של המטופל והתאמת הטיפול באופן אינדיבידואלי עבורו, זאת בניגוד לשיטת האבחנה המקובלת כיום בקרב נוירולוגים ופסיכיאטרים הנעשית בעיקר על סמך דברי המטופל והמקורבים אליו. 
התהליך הוא פשוט, מהנה, ולא פולשני בשום צורה!
במהלך המפגשים הטיפוליים המטופל יושב מול מחשב ורואה סרטים להנאתו המהווה אמצעי ללמידת המוח. במהלך הצפייה בסרט מוצמד חיישן לראש המטופל אשר קורא את הפעילות המוחית ומשדר אותה למערכת הטיפולית. כאשר מערכת מאתרת פעילות של גלי מוח "טובים" היא נותנת משוב חיובי והסרט נצפה באיכות תקינה. במידה והמח "בורח" לדפוס הפעילות המקורי שלו והמערכת מאתרת גלי מוח לא רצויים "רעים", הופך הסרט למטושטש ואיכות הצפייה אינה טובה. מאחר ומוח האדם תמיד ישאף לראות את הסרט בצורה תקינה, השיטה מאפשרת למוח ללמוד שנות את אופן פעולתו לכיוון הרצוי ולייצר גלים "טובים". באופן זה מאפשרים למטופל להתאמן על ייצור גלי מוח בשיעורים הנכונים. הטכנולוגיה זו פותחה ב-NASA (סוכנות החלל האמריקאית) כאמצעי להביא אסטרונאוטים למצב רגשי והתנהגותי שקול ורגוע בתוך סביבה רווית גירויים וסכנות. במרכזים רפואים בארץ ובעולם משתמשים בנוירופידבק כדרך אפקטיבית לשיפור ביצועים ותפקודי המוח. 
בעיקרון, כל אדם ובכל גיל יכול להפיק תועלת מטיפול בטכנולוגיה זו.
הטיפול בשיטת נוירופידבק מתאים לילדים החל מגיל 6 לערך, בני נוער ומבוגרים (במקרים חריגים ניתן להתחיל בגיל צעיר יותר). הטיפול יעיל ביותר במקרים של הפרעות נוירולוגיות אשר להן ביטוי בפעילות גלי המוח כגון: הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, חרדה, אפילפסיה, אוטיזם, תסמונת טורט, הפרעה טורדנית, טראומה, שיקום מאירועים מוחיים והתדרדרות של ירידה קוגניטיבית. 
הטיפול אינו פולשני, ללא תופעות לוואי, והשפעתו ארוכת טווח.
ע"פ המחקרים כ-85% מהמטופלים מגיבים לטיפול באמצעות נוירופידבק ומצביעים על שיפור ניכר בבעיה ובסימפטומים המתלווים אליה. 
לשם השוואה אחוזי הצלחה בעקבות טיפול תרופתי יותר נמוכים.
מספר הפגישות הדרוש משתנה בהתאם לבעיה שבה רוצים לטפל וכתלות במצבו הראשוני של המטופל. ישנם אנשים שלקותם עמידה ואחרים שלקותם מגיבה ביתר קלות, על כן מדובר בהתאמה אישית של פרוטוקול הטיפול ובהתאם ל אבחון QEEG שמבוצע בשלב המקדים.​ הפגישות נמשכות כשעה והתדירות המומלצת למפגשים היא פעמיים בשבוע. 
המפגשים במכון נוירואקטיב מבוצעים ע"י צוות בעל ניסיון ובעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.
באופן עקרוני, לאחר שהמוח למד, הוא זוכר זאת לתמיד. מחקרים שונים מראים שהישגים בטיפול בלקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז השתמרו לאורך שנים. מטופלים שטופלו בשיטה זו במצבים אחרים דיווחו שהשיפור מתמיד.​ למרות זאת, יש צורך במחקרים נוספים וכאלה שמבוצעים לאורך זמן ממושך יותר.
אין כל מניעה להתחיל טיפול בנוירופידבק בזמן נטילת תרופה היות והטיפול יעיל בכל מצב. לאחר סדרת טיפולי נוירופידבק אנו צופים שינוי חיובי בפעילות המח והוא אינו יהיה עוד זקוק עוד לעזרה חיצונית, דבר שיאפשר להפחית ואף להפסיק את נטילת התרופה, בשלב זה נפנה את המטופל לרופא המטפל לצורך החלטה על הפסקת הטיפול התרופתי.
הטיפול נעשה באחת מהקליניקות שלנו: טל-אל, בקריות, חיפה  וניתן ע"י אנשי מקצוע. בנוסף קיימת גם אפשרות לטיפול מרחוק (בבית המטופל) המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות הגעה שונות לקבל טיפול יעיל ומקצועי.
לשם כך אנו מספקים מכשור מתקדם והשליטה בו מבוצעת דרך האינטרנט ע"י מטפל מקצועי.
  • טיפול בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות!
    שינוי מוכח באיכות החיים לאורך שנים!
  • נוירופידבק לשיפור תפקודי המוח
    יעיל במגוון רחב של הפרעות שמקורן בפעילות מוחית
  • סדרת אימונים - ללא תרופות
    תביא לשינוי ממשי שישמר לאורך שנים
x

#{title}

#{text}

#{price}