חייגו אלינו
0722352357
0

 

קשב וריכוז סימפטומים

האם לילדך יש הפרעת קשב וריכוז? 

איך תוכלו לזהות את הסימפטומים להפרעות קשב וריכוז? 

image alt
מבוא
הפרעת קשב וריכוז, או ADHD  היא מצב המשפיע על מיליוני ילדים. הפרעת קשב וריכוז יכולה להקשות על ילדים בהתנהלות בית ספרית ולהשלים משימות בהצלחה. זה יכול גם להוביל לבעיות בהתנהגות וברגשות. אם אתם חושבים שלילדכם עשוי להיות הפרעת קשב וריכוז, חשוב לדבר על כך עם רופא הילדים שלכם לצורך הערכה ואפשרויות טיפול.

האם ילדכם מתקשה לשים לב?
ילדים רבים עם הפרעות קשב וריכוז מתקשים לעמוד במשימה, להקשיב ולעקוב אחר הנחיות. הם עשויים גם להתקשות בביצוע משימות או בתשומת לב בבית הספר. זה יכול להקשות עליהם להצליח בבית הספר או בפעילויות ביתיות כמו מטלות ושיעורי בית. 
קושי בארגון. ילדכם עשוי להתקשות לארגן את הדברים שלו בעצמו. יתכן שהם לא יוכלו לעקוב אחר היכן הם שמים פריטים ואז ישכחו אותם כאשר יהיה צורך בהם מאוחר יותר.
קושי במעקב. ילדכם עלול לומר שהם עומדים לעשות משהו, אבל אז לא יצליח לסיים אותו כי קשה לו מדי להתחיל או שיש יותר מדי הסחות דעת מסביב שמונעות ממנו להישאר מרוכזים מספיק כדי להשלים את הפעילות ללא עזרה ממישהו אחר. 
קושי בתכנון, תעדוף, ניהול זמן וכמעט כל פעילות אחרת הקשורה לניהול פרויקטים. אולי תשימו לב שגם אם תעזרו לילדכם לתכנן לוח זמנים של יום שלם (מהשכמה עד שעת השינה), המשימות לא יבוצעו במלואן, כי משהו קרה: או שדעתם הוסחה, נרדמו תוך כדי צפייה בטלוויזיה; היה ויכוח עם חבר... וכן הלאה וכן הלאה עד שכבר הגיע הערב.

האם ילדכם מוסח בקלות?
האם הוא או היא נראים מוסחים בקלות על ידי רעשים, אנשים אחרים, מחשבות או חלומות בהקיץ? 

האם ילדכם מתקשה לחכות לתורו?
האם ילדכם חסר סבלנות כאשר יש סיטואציה הדורשת סבלנות, קשה לעמוד בתור לדבר ולכן הוא מתפרץ עם דבריו, קשה לחכות בתור למתקן התפוס כרגע בגן המשחקים וכדומה..
הקושי לחכות לתורך זהו אחד התסמינים השכיחים ביותר של ADHD  הסיבה פשוטה: אנשים עם הפרעות קשב וריכוז מתקשים לחכות לתורם ולהישאר מרוכזים במה שהם עושים, אז כשהם שומעים משהו מעניין, הם נוטים לפלוט כל מחשבה שעלתה בראשם לפני שהם מעבדים באופן מלא אם זה מתאים למצב. או שלא. אם אי פעם ראית מבוגר עם ADHD מדבר בלי לקחת נשימה או לשים לב שנראה שהוא או היא תמיד אומרים את המילה האחרונה בשיחה, אז אתם יודעים למה הכוונה.

אדם עם הפרעות קשב וריכוז שמפריע בקביעות עשוי לעשות זאת מכיוון שהוא מתקשה לכוונן רעשים אחרים סביבו (כמו שיחות אחרות), מה שיכול להקשות עליו/ה להתמקד בדבר אחד בכל פעם. סוג זה של הסחת דעת יכול גם להוביל את האדם הזה לפלוט משהו לפני שהוא חושב על ההתאמה שלו - ואז להיות נבוך מהתנהגותו/ה לאחר מכן.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שהרבה ילדים עם ADHD יכולים להיראות כמו ילדים אחרים. זה לא רק עניין למבוגרים, וגם לא רק למבוגרים שנמצאים בלימודים או בעבודה. ישנם סוגים רבים ושונים של מצבים שבהם עשויים להופיע תסמיני  ADHD ולכן, חשוב שלא תבטלו את האפשרות על הסף רק בגלל שהילד שלכם מתנהג כמו ילד.

סיכום
אם אתה חושב שלילדך עשוי להיות הפרעת קשב וריכוז, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לדבר עם רופא או איש מקצוע מוסמך אחר. הם יכולים לעזור לך להבין אם באמת יש בעיה, ואם כן, איך לטפל בה בצורה הטובה ביותר. אצלנו במרכז נוירואקטיב תמצאו טיפול יעיל , ללא תרופות בהפרעות קשב וריכוז אשר הצלחתו מוכחת.

מוזמנים להקליק על הלינק המצורף למידע נוסף על השירות.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}