חייגו אלינו
0722352357
0

 

טיפול בירידה קוגניטיבית קלה (MCI)

נוירופידבק לשיפור התפקוד הקוגניטיבי

מוכח מדעית | מותאם אישית | ללא תרופות | שיפור ארוך טווח
חדר-כושר-למוח
ירידה קוגניטיבית קלה?
(MCI- Mild Cognitive Impairment(
המונח מתאר מצב של ירידה בתפקודי הזיכרון ו/או החשיבה של אדם בהשוואה ליכולותיו בעבר ו/או בהשוואה לתפקוד נורמלי של אנשים שדומים לו מבחינת פרמטרים כמו גיל ושנות השכלה.
ירידה קוגניבית זו היא שלב ביניים שבין הזדקנות טבעית לבין ירידה תפקודית המוגדרת דמנציה המתחילה לרוב סביב גילאי  60-70 אולם יכולה להופיע גם קודם. 
היא אינה מערבת הפרעה בתפקוד היומיומי, בעבודה, במטלות הבית, בנהיגה ובמשימות השגרתיות, לפי הגדרתה, אולם היא מהווה סימן אזהרה לכך שישנן בעיות שיתכן ואיננו מטפלים בהן.
מבחינה קלינית היא יכולה להתבטא במספר תחומים: קושי בשליפת מילים או שמות, קושי בזיכרון לטווח קצר כמו היכולת לזכור אירועים שקרו לאחרונה או מידע שנאמר לנו זמן קצר קודם לכן, יתכן קושי בהתמצאות מרחבית עם מצבי בלבול במקומות מוכרים או קושי בהתמצאות בימים או בתאריכים.
גם הפרעה ניכרת בריכוז שלא הייתה קודם לכן יכולה להוות סימן לירידה קוגניטיבית קלה, אשר לרב מתבטאת בקושי להיזכר למה נכנסנו לחדר ומה רצינו לעשות או לומר. הפרעה ניהולית כמו קושי בתכנון, ביצוע מספר פעולת ברצף ושיפוט הינה ביטוי נוסף.

אנשים שחווים ירידה קוגניטיבית שכזו, מודעים בדרך כלל למצבם ועל כן זהו שלב בו ניתן לתרגל ולשפר את יכולות החשיבה שלהם ובכך לסייע במניעת הידרדרות בתפקוד הקוגניטיבי!

 
נוירופידבק יכול לשפר את יכולות המוח ללא תרופות!
הטיפול בפגיעה ביכולות הקוגניטיביות משתנה בהתאם למידת החומרה של הפגיעה. במקרים מסוימים ניתן לטפל באופן אפקטיבי באמצעות טכניקת הנוירופידבק שמטרתה להאט ולעכב את קצב ההתקדמות של הירידה הקוגניטיבית. מחקרים הראו שהמוח הוא איבר גמיש ולכן ביכולתו לשפר את התפקודים קוגניטיביים במשך כל תקופת חייו, משמעות הדבר כי תפקוד המוח בגיל המבוגר תלויה בנו ובמספר שעות האימון ואיכותו שנקדיש למוחנו. טיפולי נוירופידבק מאפשרים לעכב התדרדרות קוגניטיבית והשיפור ניכר אצל כל מתאמן בדרך אחרת, החל משיפור בתפקודים ניהוליים וכלה בשיפור הזיכרון לטווח הקצר והארוך. טכנולוגית הנוירופידבק מבוססת על פיתוח ייחודי של סוכנות החלל האמריקאית (NASSA) ומאפשרת תרגול מתוחכם של המוח באמצעות משוב אינטראקטיבי לתיקון המחסור והעודף בגלי המוח. 

נוירופידבק יכול לשפר יכולות קוגניטיביות בגיל השלישי!
אימון המוח חשוב לא פחות מפעילות גופנית ותזונה מאוזנת. מספר הקשרים בין הנוירונים שבמוח יכול לעלות בעקבות אימון כזה ולהביא לחשיבה מהירה יותר, לריכוז וזיכרון משופרים, לשיפור ביכולת לפתור בעיות ולהעלאת היכולות התפישתיות והביטחון העצמי. הדברים תקפים בכול גיל, אבל כאשר חוצים את גיל ה-40 התרגול עשוי לסייע יותר.
 
במסגרת פעילותנו במכון, אנו מקיימים תוכנית אימון ייחודית ומהנה לגיל השלישי, שבאמצעותה ניתן לעכב התדרדרות קוגניטיבית ולשפר יכולות מוחיות!

טיפול במרפאה או טיפול מרחוק
הטיפול נעשה בקליניקה בטל-אל ובקריות וניתן ע"י אנשי מקצוע.
קיימת גם אפשרות לטיפול מרחוק (בבית המטופל) המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות הגעה שונות לקבל טיפול יעיל ומקצועי.
לשם כך אנו מספקים מכשור מתקדם והשליטה בו מבוצעת דרך האינטרנט ע"י מטפל מקצועי.


מאמרים ומידע נוסף:

► נוירופידבק לשיפור קוגנטיבי באוכלוסיה מבוגרת

      מיומנויות חיוניות למוח חזק ובריא
מה ניתן לעשות כדי למנוע אלצהיימר​
x

#{title}

#{text}

#{price}